DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Vítej na www.vietcong-hra.wbs.cz - vše o VC.

ZPRÁVA OD AUTORA TOHOTO WEBU:

Tento web jsem založil 04.12.2008 v 17:06:03 a pilně na něm pracoval odhadem půl roku. Pak jsem měl všechno, co jsem tu chtěl mít, hotové. Bylo mi 13 let, teď je mi 16. Začal jsem se zabývat jinými věcmi a sem jsem chodil už jen sporadicky. Vietcong si občas zahraju, ale taky ne tak často. Dneska (17. 11. 2011) jsem sem opět zašel. Podíval jsem se na počítadlo návštěvnosti a ejhle - 8 návštěv za den a celkem přes 13 000! To je hodně na to, že se o to už 2 a půl roku nikdo nestará. Je teda vidět, že pár lidí si tu ještě hledá informace.
No a mě by zajímalo:
Co tu děláte?
Jak často sem chodíte?
Hrajete ještě VC?
Jak dlouho znáte tento web?

Napište, prosím, do sekce ''Vzkazy''. Děkuji!

Kdo by si pomyslel, že můj první web v životě bude zároveň tím zatím nejúspěšnějším. :-)

 


 

 

Mise

 (časem přibydou fotečky z misí)

Každá mise má hodnocení: 5 hvězdiček je nejvíc a 1 nejmíň.

* = nic moc 

* * = ujde

* * * = průměr

* * * * = dobrá mise

* * * * * = výborná mise

Každá mise má hodnocení obtížnosti: 1 - lehká mise

                                                           2 - středně těžká mise

                                                           3 - těžká mise

1. mise - Přílet: * * * * (1)

 

Steve R. Hawkins přilétá do tábora Nui Pek. Potkává tam členy svého týmu a cpt. Rosenfielda. Ubytuje se a zkusí si zastřílet. Pak dostávánové rozkazy.

2. mise - Lékařský výjezd: * * * (1)

Steve R. Hawkins spolu s medicem Joe Crockerem a cpt. Rosenfieldem vyráží na běžnou, nijak zvláštní lékařskou prohlídku do kmene Montagnarů Jarai. Při té příležitosti chce náčelník kmene přivítat Hawkinse ,,Rýžovým vínem''. (Mimochodem je to dost hnusná břečka). Než se ale stačí vojáci rozkoukat, ozve se výstřel z odstřelovací pušky SVD Dragunov a postřelý jednoho příslušníka kmene. Hawkins se ho vydává zneškodnit. To se mu nakonec povede.

3. mise - Briefing pro 3 kaňony: * * (1)

 V této misi se jednotka Had 1 připravuje na další úkoly.

4. mise - Výsadek: * * * (1)

 

Had 1 je vysazen v džungli a Le Duy Nhut vede tým kupředu. Úkol je: Objevit stezku vietcongu, zničit zásobárny vietcongu a postřílet všechny jednotky VC.

5. mise - Ho Či Minhova stezka: * * * (1)

Had 1 pokračuje dál se stejnými úkoly.

6. mise - Zdrhej dál Charlie: * * * * (1)

Had 1 pokračuje dál se stejnými úkoly.

7. mise - Kmen Bahnar: * * * (1)

Had 1 jde za náčelníkem kmene Bahnarů, když vtom začne palba Vietcongu. Had 1 nakonec zvítězí a odlétá zpět do tábora Nui Pek.

8. mise - Půlnoční přepadení: * * * * * (2)

Když jde Hawkins spát přepadne Nui Pek Vietcong. Tábor je vyčištěn, ale je potřeba zahnat i Vietcongy poblíž tábora. Steve se vydává s výbušninou C-4 do tunelu. Umísťuje jí na druhý konec tunelu. Bronson pak C4 odpaluje na dálku.

9. mise - Briefing pro operaci plechovka: * * * * (1)

Had 1 se připravuje na daší misi. Průzkumný letoun zpozoruje 3 tanky. Had 1 se je vydá zničit. Bude ho krýt Had 2. Z jiného tábora přijde podpořit akci Had 3.

10. mise - Operace plechovka: * * * * (2) 

Had 1 úspěšně překročí řeku a postupuje k tankům. Hada 1 čeká překvapení. Místo tanků Vietcongu jsou tam totiž jen staré Francouzké tanky. V tom zavolá Hotel 6 (cpt. Rosenfield). Zdělí hadovi 1 co se stalo. Had 3 byl přepaden. Had 1 se ho vydává zachránit.

11. mise - Falešný poplach: * * * * (1)

Had 1 postupuje přes odpor nepřítele dál. Nalézá Zraněného amerického vojáka a u něj 2 mrtvé. Voják jim zděluje, že Vietcong odvlekl cpt. Jacka O'Neilla a pvt. Marvea. O pár desítek metrů dál nalézá Hawkins  cpt. O'neilla mrtvého. Konec cesty. Dál už se dá dostat jen tunelem. Hawkins dostává úkol zachránit pvt. Marva.

12. mise - Tunelová krysa: * * (2)

Steve jde tunelem dál. V tunelu je několik VC.

13. mise - Údolíčko: * * * (3)

Steve vyleze z tunelu a před ním je údolíčko. Narazí na tuhý odpor a hodně nepřátel. Když všechny VC vybije, zavolá Hotel 6. Zdělí mu, že nemůže najít cestu dál. cpt. Rosenfield mu dá rozkaz pokračovat dál. Hawkins najde cestu do dalšího tunelu.

14. mise - Podzemní město: * * * * * (3)

Steve jde tunelem. Naráží na tuhý odpor. V tunelu je hodně VC. Tunel se každou chvíli rozděluje. Steve se nestačí divit. V tunelu jsou: kuchyň, obytné prostory, vězení a dokonce briefingová místnost pro 20 lidí! Po dlouhé době Steve vylézá. 

15. mise - Řeka Khe Bana: * * * (3)

Volá Hotel 6. Po pvt. Marveovi ani stopy. Vtom vybuchuje C4, kterou umístil k VC radio stanici. Helikoptéra nemůže přistát kvůli vysokým stromům. Jde teď o život. Steve utíká před desítkami VC. Je ke všemu sám. Nakonec úspěšně uniká nepříteli. Loď se dvěma členy jednotky LLDB ho vyzvedává a odváží do bezpečí.

16. mise - Briefing pro válečného zajatce: * * * (1)

Had 1 dostává informace a instrukce. Zvěd mezi VC zdělí, kde je pvt. Marve. Had 1 dostává nelehký úkol. V noci má vrtulník Hada 1 přepravit na určené místo a vysadit ho. Had 1 pak má jít několik kilometrů v bahně až k táboru VC. Tam má osvobodit zajatého vojáka.

17. mise - Po krk v bahně: * * * * (2)

Had 1 se brodí v bahně a postupuje k táboru VC. Musí být extrémě opatrný! Jakýkoli větší hluk by je totiž prozradil. Nakonec to Had 1 dokázal. Je u tábora. Ale ještě před ním stojí 2. část.

18. mise - Válečný zajatec: * * * * * (3)

Plán je tak komplikovaný a navíc má malou šanci na úspěch.

Takže 1. část: Nhut a Hawkins mají zneškodnit stráže.

2. Bronson, Hornster a Defort se přesunou za tábor. Nhut a Crocker zůstávají na kopečku nad táborem. Hawkins má osvobodit zajatce.

3. Bronson má umístit nálož pod 1 chatrč, aby odlákal strážce. Hawkins mu dává znamení. Bronson odpaluje nálož. Všichni VC co jsou vzhůru běží k hořící chatrči. Hawkins otvírá klec a utíká se zraněným pvt. Marveem. Hawkins se probíjí táborem. zbytek týmu ho kryje. Pak doráží vrtulník a vyzvedává je. Bombardéry pak celou oblast pokropý Napalmem.

19. mise - Briefing pro velký bahenní úklid: * * * (1)

V oblasti je hodně VC. Několik desítek vojáků obklíčilo VC. Had 1 se má také zapojit. Bude to příležitost pro vojenské psychology. Pokusí se přemluvit VC, aby se vzdali.

20. mise - Velký bahenní úklid: * * * * * (1)

Had 1 přistává. Vše jde podle plánu. Když se podaří přemluvit hrstku VC ke kapitulaci, tak ještě Had 1 pokračule dál do bažin, aby kompletně vyčistil oblast.

21. mise - Briefing pro jízdu serpentinami: * * (1)

Crocker potřebuje nutně odvoz do vesnice, kde je nemocný Nhutův přítel.

22. mise - Jízda serpentinami: * * * * (2)

Nhut, Crocker, Defort a Hawkins jedou do nedaleké vesnice, vyléčit nemocného domorodce. Když jsou na místě, ozve se hotel 6. Musí rychle pomoct Horskému orlovi v pevnůstce LLDB. Cesta je kluzká. Navíc samé serpentiny. Ale musí rychle.

23. mise - Pevnůstka::* * * * * (3)

Hawkins, Nhut, Crocker a Defort pospíchají k pevnůstce LLDB na pomoc. Zjistí, že pevnůstka je obléhána Vietcongy, NVA vojáky a ostřelována minomety. Když zničí minomety přiletí do pevnůstky vrtulník a evakuuje všechny vojáky do bezpečí.

24. mise - Briefing pro rádiovou přenosku: * * (1)

Hawkins se vrátil z dovolené ze Saigonu. Američtí zvědi přenášejí informace přes malou rádiovou přenosku. Tam se střídají týmy, aby ji chránili. Jeden z týmů má být Had 1.

25. mise - Rádiová přenoska: * * * * * (3)

Když přiletí vrtulník k přenosce, Defort se snaží navázat spojení. Slyší jak radistu  v přenosce postřelili Vietcongové. Vrtulník párkrát obletí kopec a Hawkins spolu z 2 kulometčíkem postřílí Vietcongy obléhající přenosku. Pak vrtulník vysadí Hada 1 a vyzvedne 2 tým a odlétá. Had 1 pak musí dlouhých 15 minut odrážet útoky Vietcongů. Zvědové se dozvěděli co potřebovali a tak se může přenoska ponechat svému osudu. Had 1 je vyzvednut vrtulníkem a odlétá.

26. mise - Velitelství v Nha Trangu: * * * (1)

US Army chce Vietcongu zasadit tvrdý úder. Všichni musejí spojit síly, aby dokázali porazit Vietcongy. Had 1 se přesouvá na velitelství v Nha Trangu. Plukovník Lewis a cpt. Rosenfield vysvětlují plán.

27. mise - Briefing Po Tlong Karai: * * (1)

Vojáci v Nui Peku dostávají úkoly pro misi Po Tlong Karai.

28. mise - Let na Po Tlong Karai: * * * (1)

Letka vrtulníků Huey letí ke kopci Po Tlong Karai. Vrtulník ve kterém je Had 1 je sestřelen. Piloti a kulometčíci zemřou. Had 1 musí přes džungli pěšky.

29. mise - Havárie v džungli: * * * * (2)

Had 1 jde džunglí. Defort se snaží navázat spojení, ale marně. Nhut naštěstí pozná každou nástrahu včas. Had 1 po dlouhé cestě vyjde z džungle a Defortovi se podaří navázat spojení. cpt. Rosenfield oznamuje, že téměř všechny vrtulníky byly sestřeleny.

30. mise - Dobývání kopce: * * * (1)

Had 1 cestou potkává posádky sestřelených vrtulníků. Rozkaz zní jasně: útok. Týmy US vojáků míří na vrchol kopce.

31. mise - Ruiny Po Tlong Karai: * * * (3)

Když Had 1 leze tunelem, rupne pod Hornsterem žebřík. Z tunelu vyleze jen Hawkins, Crocker a Defort. Crocker má za úkol počkat u výlezu. Defort pak pomůže Hawkinsovi probít se k ruinám. Teď musí Hawkins vyčistit sám celé ruiny. V ruinách jsou dokonce NVA jednotky. Úkoly splněny, ale je nalezen vstup do tunelu. Hawkins dostává nový rozkaz: prozkoumat tunel.

32. mise - Zával: * * * * (3)

Hawkins se probííjí tunelem. Chvíli jde dokonce naslepo zaplaveným tunelem. V tunelu však není tolik Vietcongů. Když dojde nakonec zjistí, že Vietcongové si postavili vesnici hned u výlezu.

33. mise - Uteč: * * (3)

Hawkins musí pryč. Pribíjí se úspěšně vesnicí, ale vrtulník nemůže kvůli vysokému porostu přistát. Hawkins pak ve starých rozvalinách vystřelí světlici. Chvíli se brání a pak ho vrtulník vyzvedne.

34. mise - Briefing pro vesnici Bahnar: * * (1)

Had 1 dostává instrukce. U kmene Bahnar je zvýšená aktivita Vietcongu. Musí se prozkoumat celá oblast.
 
35. mise - Potok: * * * * * (1)
 
Had 1 je vysazen u na mýtince. Nhut vede tým korytem potoka. Po několika menších přestřelkách se dostane do blízkosti vesnice kmene Bahnar.
 
36. mise - Poblíž vesnice Bahnar: * * * (2)
 
Had 1 objevuje 3 mrtvé Bahnary. Had 1 musí okamžitě pomoct Bahnarům, jinak bude pozdě.
 
37. mise - Vesnice Bahnar: * * * (2)
 
Had 1 vyčistí okolí vesnice Bahnarů. Všichni, kdo byli ve vesnici jsou mrtví. Vrtulník vyzvedává Hada 1 a odlétá.
 
38. mise - Briefing pro most: * * (1)
 
Hawkins a Hornster dostávají úkol vyčistit oblast mostu a poté navést stíhačky F4 Phantom na most, aby ho zničily.
 
39. mise - Most: * * * * (3)
 
Kvůli obavám, aby Charlie nezaútočil na Nui Pek, vydávají se Hornster a Hawkins ve vrtulníku směrem k mostu. Vystřílí VC a Hawkins udá souřadnice mostu. Phantomy ale minuli cíl. VC se nesmí dostat přes most. Hawkins se tedy musí prostřílet k mostu, umístit C4 a vypadnout.
 
40. mise - Briefing pro V obležení: * * * * * (1)
 
Zničení mostu poskytlo jen čas, ne bezpečí. Crocker varuje, že v táboře je moc raněných, než aby se mohli ubránit. Jenže evakuace není povolena.
 
41. mise - Přicházejí: * * * * * (2)
 
První vlnu přežil Nui Pek jen tak tak. Valí se další vlna. Všichni vědí, že Nui Pek už není tak nezranitelný jako předtím.
 
42. mise - Příliš mnoho cílů: * * * * * (3)
 
Okrajové perimetry se musí opustit. Všichni včetně zraněných teď mají zbraně a jen čekají, kdy příjde další vlna. Když se stahují, Hawkins na poslední chvíli stiskne roznětku, která vyhodí do povětří cesty k vnitřnímu perimetru.
 
43. mise - Poslední boj: * * * * (3)
 
Přijíždí tank T 34 a odstřeluje Nui Pek. Hawkins s C4 se ho vydává zničit. Prostřílí se až k němu a odhazuje C4. Tank ho postřelí. Hawkins však uteče včas. Vtom se ozve z táborového rozhlasu, že evakuace je povolena. Vrtulník vyzvedne ty co přežili a odlétá.
Hawkins je stažen a jde domů.
Na konci hry je ještě zmíněna problematika války. Hawkins říká, že zemřelo mnoho lidí. ,,A k čemu to všechno vlastně bylo...? K ničemu.''
 
Napíše to:
 
KONEC HRY
 
Titulky: * * * * *
 
Zde už se samozřejmě nehraje. Titulky jsou dlouhé, u hry až příliš. (Něco jako titulky u Matrixu).
Je zde plno hlášek:
Ježíši Kriste, ta věc je opravdová!
60. léta už jsou pryč, kámo.
Omlouváme se manželkám za ty noci a víkendy strávené v práci.
 
Dále je tu vidět propracovanost VC a snaha tvůrců. Například tvůrci byli ve Vietnamu, měli poradce na Vietnamskou faunu a flóru, stříleli do betonu a železa, atd.